Inzerce: Správný výběr spořícího účtu je důležitý

Máte v plánu spořit a nevíte přesně, jak na to? Od toho jsou zde spořící účty . Je to forma spoření, která je poskytnuta klientům, kteří neví, jak své finance správně uložit. Vedení tohoto účtu je zdarma a navíc má klient možnost své volné finance zhodnotit úrokovou mírou. Výše hodnocení závisí na několika faktorech a těmi jsou délka spoření, délka výpovědní lhůty, výše spořené částky a také výše počátečního vkladu.

Pří výběru spořícího účtu je nejdůležitější, aby Vám vyhovoval svými podmínkami a také, aby měl dostatečně vysokou úrokovou sazbu. Žebříček těchto informací o jednotlivých bankách, zajišťujících spořící účty, naleznete na internetu pomocí funkce spořící účty porovnání. Naleznete zde výše nabízených úroků jednotlivých institucí, minimální zůstatek a hodnocení této instituce jejími uživateli a další podrobnější informace. Které Vám pomůžou vybrat si tu správnou instituci k založení Vašeho spořícího účtu.

Své finance ovšem můžete ukládat i na běžný účet. Vedení běžného účtu má své podmínky, které nejsou u každé instituce stejné. Některé instituce nabízejí výhodné vedení účtu, ovšem některé zase nabízejí běžný účet bez poplatků. K běžným účtům lze získat mnoho dalších služeb a produktů. Ke každému běžnému účtu dostane majitel svou kreditní kartu, která je zabezpečena PIN kódem, proti jejímu zneužití. Také získáte internetové bankovnictví, které Vám ušetří spoustu času a máte jednoduchý přístup k Vašim uloženým financím a možnosti transakcí.

1 komentář u “Inzerce: Správný výběr spořícího účtu je důležitý”

  1. Na spořícím účtu budete „spořit“ hodně těžko, protože v drtivé většině nedosahují úroky ani oficiální hodnoty inflace. K tomu připočtěte bankovní poplatky a rázem zjistíte, že spoříte, ale leda tak bance. Sazby do 3% ročně jsou opravdu zcela žalostné a některé banky se dokonce nestydí inzerovat sazby i pod 2%.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..