Při online podnikání je důležité myslet i na kondici svého pomocníka!

Podnikáte-li online, musíte v první řadě myslet na vašeho každodenního společníka, který vám tuto práci umožňuje. Ruku na srdce: Staráte se o svůj počítač? Pokud ne, začněte, protože můžete být právě i vy na pokraji zkázy. Počítač je každý den ohrožován skrze online i z vnějšího prostředí. Údržba není nic složitého. Nabízím vám proto několik základních pravidel pro správnou údržbu notebooku i klasického počítače. 

Odstranění prachu a jiných nečistot

Každý den je počítač ohrožován vnějšími nepříteli, jako je prach a jiné drobné částečky. Ty se rády usazují na povrchu monitoru, klávesnice i ostatních ploch a cizí jim nejsou ani útroby počítače. Od prachu byste měli notebook čistit minimálně jednou týdně. Stačí klávesnici a monitor otřít čistým a suchým hadříkem. Jednou měsíčně by mělo přijít na řadu čištění ventilátorů a spodní části klávesnice. Ventilátory můžete „profouknout“ stlačeným vzduchem (speciální sprej koupíte za cca 100 Kč). Návod na vyčištění klávesnice najdete tady.

online-podnikani.cz_abax_cz_01

Se stabilitou systému pomůže defragmentace

Má-li počítač pracovat na plný výkon, musí být v pořádku operační systém a zajištěn dostatek volného místa v paměti. Ke stabilitě systému pomáhá defragmentace disku, tu byste měli provádět minimálně jednou za 6 měsíců. Stačí ji spustit přímo v hlavní nabídce systému Windows, nebo si stáhnout speciální program. Pokud si nevíte s defragmentací rady, navštivte raději autorizovaný notebook servis a nechte si poradit.

online-podnikani.cz_abax_cz_02

Ochrana proti internetovým hrozbám

Váš počítač musíte samozřejmě chránit i proti útokům z internetového prostředí. Základem je mít aktivní bránu Firewall a kvalitní antivirový program (některé jsou dokonce ke stažení zdarma). Při práci na internetu se také musíte chovat zodpovědně. Navštěvujte jen důvěryhodné stránky, stahujte materiály jen z prověřených zdrojů.

 

Nevystavujte notebook zbytečným rizikům

Výkon a životnost počítače ovlivní i to, v jakém prostředí a jak s ním pracujete. Nevystavujte ho zbytečně otřesům, při přenášení používejte ochrannou tašku (opravy notebooků HP i jiných způsobené otřesy či pádem patří k vůbec nejčastějším), nevystavuje počítač vlhkosti ani přímému slunečnímu svitu.

online-podnikani.cz_abax_cz_03

Pokud budete pozorovat nějaké problémy a sami je nedokážete vyřešit, navštivte servis notebooků HP (či vaší značky) co možná nejdříve a nechte si počítač zkontrolovat. Předejdete tím velkým problémům!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..