Inzerce: Jednoduché založení obchodní společnosti

Pojem obchodní společnost snad nemusím nijak vysvětlovat. Každý, nejen v podnikatelské sféře zběhlý, ví, že se jedná o akciové společnosti, společnosti s ručením omezeným atd. Tyto subjekty mnohdy tvoří naprostý základ právní subjektivity, díky kterému může podnik vytvářet volná pracovní místa a nabírat pracovníky, kteří pro podnik uskutečňují ekonomickou činnost.

Založení takové obchodní společnosti však vyžaduje poměrně velké množství úsilí i finančních prostředků, nepočítám-li ještě první fáze vymýšlení podnikatelského záměru, sestavení obchodního plánu atd. A pokud se jedná o časově omezený záměr, například sezónní, i čas je komodita, která může hrát významnou roli. Dáme-li tedy všechny výše uvedené aspekty dohromady, stojí před námi spousta papírování a potřeba pevných nervů.

Naštěstí existuje možnost založení společnosti, která takřka všechny tyto prvky eliminuje, a nový budoucí majitel se může velice brzy těšit z takovéhoto svého podnikatelského subjektu. Jde totiž o společnosti, které jsou už vytvořené nebo které na přání vytvoří firma, která se v této oblasti pohybuje a má s tímto i mnoho zkušeností.

Jde o tzv. ready made společnosti, které mají splacený celý základní existenční kapitál, ale doposud nevyvíjely žádnou ekonomickou činnost. Byly založeny pouze z důvodu dalšího prodeje. Díky tomu si potencionální nový majitel může být zcela jistý, že se v žádném případě nemůže jednat o společnost, která by byla obtěžkána nějakým dluhem či jiným závazkem vůči jinému subjektu, ať již fyzickému či právnickému.

Jak jsme si teď tedy právě přečetli, pokud se chystá podnikatel založit obchodní společnost, ale obává se nejen administrativních a formálních úkonů spojených s tímto procesem, má vždy možnost obrátit se na skutečné profesionály, kteří mu odborně poradí a zajistí vše potřebné. Stačí se jenom trochu porozhlédnout po internetu.

1 komentář u “Inzerce: Jednoduché založení obchodní společnosti”

  1. A výhoda je cena ready made Brno cca 17 000 Kč. I když dneska se dá založit firma levněji, tak pořád to trvá mnohem déle a dost času zabere administrace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..