4 nejdůležitější věci, se kterými vám pomůže firemní informační systém

Řešení pouze pro středně velké společnosti a větší podniky? Vhodně zvolený informační systém přináší spoustu výhod i menší firmě či OSVČ. Přečtěte si o nich v tomto článku a udělejte si vlastní názor.

1) Přehledné vedení účetnictví

Kdo řeší účetní agendu svépomocí, zaručeně ocení sofistikovaný účetní program, který získá společně s informačním systémem. Už žádný Excel – vedení účetnictví v rámci k tomu určenému softwaru je mnohem přehlednější. Výčet funkcí je obvykle komplexní, nechybí knihy závazků a pohledávek, pokladní kniha, evidence vnitřních dokladů, kniha DPH, roční účetní uzávěrka a v neposlední řadě funkce pro vnitropodnikové účetnictví.

2) Standardizace a automatizace procesů

Informační systém šetří uživatelům čas, protože umožňuje standardizaci a automatizaci mnoha rutinních procesů. Ať už jde o reporting, synchronizaci dat mezi jednotlivými agendami nebo o zpracování mezd, ruku v ruce s časovou úsporou jde i eliminace chyb, kterým při realizaci úkonů běžně dochází.

3) Delegace pravomocí

K důležitým schopnostem firemních informačních systémů patří možnost delegace pravomocí. Jednotlivé činnosti lze přidělit konkrétním zaměstnancům a v případě potřeby automaticky vyřešit zástup (např. když zaměstnanec onemocní nebo odjede na dovolenou). S delegací pravomocí pak úzce souvisí vyvozování osobní zodpovědnosti. Když víte, kteří zaměstnanci mají k danému procesu oprávnění, snadno se v případě chyby dopátráte viníka.

4) Analýza dat a plánování

Firemní informační systém průběžně sbírá informace, umožňuje vedení statistik a hloubkové analýzy vnitropodnikových procesů. Pro vedení společnosti mají tato data cenu zlata, protože jim umožňují pružně reagovat na změny a požadavky trhu, jakožto i efektivně plánovat budoucí strategie s ohledem na dosavadní vývoj.

Vhodně zvolený firemní informační systém vám samozřejmě usnadní podnikání i v jiných oblastech. Přijdete na to sami, až ho začnete aktivně používat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..