Založení PayPal účtu

Když už víme k čemu je PayPal účet dobrý (viz. předchozí články), tak si pojďme ukázat, jak se registrovat. Mnoho lidí se totiž tohoto kroku bojí natolik, že to je jediný důvod, proč PayPal účet nemají. Je potřeba se registrace opravdu tolik obávat?

Rozhodně ne. Je sice v angličtině a pro lidi, kteří neovládají tento jazyk, to může být nepříjemné. Ovšem i přesto by se neměli nechat odradit. PayPal počítá s tím, že ho budou ovládat i lidé, kteří nebudou mít znalosti tohoto jazyka, a proto je vše intuitivní. Navíc se slovníkem v ruce nebudete mít žádný problém.

Navíc následující manuál by vám měl do začátku stačit.
Hned v úvodu mějte jasno, jaký si vyberete účet. Zda Personal – vhodný pro občasné nakupování a posílání peněz, Premier – pro časté nakupování na internetu v zahraničí (vhodné pro podnikatele OSVČ) a Business – vhodný pro právnické osoby.

Poté co si vyberete, kliknete na „Get Started“, vyplníte e-mailovou adresu, heslo (minimálně 8 znaků), pro potvrzení heslo zopakujete, jméno, příjmení a adresu (Address1 – ulice a číslo popisné, City – město, State/Province/Region – Czech Republic, nebo se nevyplňuje, Postal Code – PSČ).

Až vše pravdivě vyplníte, klinete na „Agree and Create Account“.

Při registraci po vás bude chtít formulář odpovědět na dvě otázky. Můžete zvolit například „Mother’s maiden name“ – jméno matky za svobodna a „City of birth“ – město narození.

PayPal nezná diakritiku, a proto pište bez ní.

Pokud uděláte všechny výše zmíněné kroky, tak vám přijde email a jen potvrdíte váš účet. Ten se stane aktivní. Ovšem k tomu, abyste mohli platit, a o nic se nestarali, potřebujete přidat platební kartu. O tom ovšem zase až příště.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..