Virtuální sídlo firmy, jak na to?
Zřídit si virtuální sídlo firmy je poměrně novým trendem, který se stává měsíc od měsíce populárnější. Za posledních pár měsíců se zvýšila jeho popularita více než o desetinu.
K čemu vlastně takové virtuální sídlo slouží? Mnoho lidí se stímto pojmem ještě ani nesetkalo a mnoho lidí o něm vážně uvažuje. Pokud si podnikatel zřídí, nebo nechá zřídit, virtuální sídlo, tak ušetří velké peníze na pronájmech za skutečné fyzické prostory. Virtuální sídla jsou legální teprve od roku 2009 a proto o nich ještě mnoho lidí neví. V našem státě se nachází velké množství firem, které se na poskytování virtuálních sídel firmy přímo specializují.
Pokud ještě i Vy pochybujete o tom, jestli je to vůbec legální, tak níže je přesná citace zákona:
Aktuální podoba § 19c:
(1) Při zřízení právnické osoby se určí její sídlo. Sídlo právnické osoby nesmí být v bytě, pokud to odporuje povaze právnické osoby nebo rozsahu její činnosti.
(2) Zapisuje-li se právnická osoba do veřejného rejstříku, postačí, uvede-li její zakladatelský dokument název obce, kde je sídlo právnické osoby. Plnou adresu sídla navrhne právnická osoba zapsat do veřejného rejstříku.
(3) Každý se může dovolat skutečného sídla právnické osoby. Proti tomu, kdo se dovolá sídla zapsaného ve veřejném rejstříku, nemůže právnická osoba namítat, že má skutečné sídlo v jiném místě.
Nejpopulárnějšími virtuálními sídly jsou ty pražské. Jsou populární proto, že v Praze má společnost větší image a to ikdyž je to jenom na papíře. Dále je to dobré také kvůli finančnímu úřadu, který v současnosti kontroluje pražské společnosti mnohem méně než ty ostatní. Pokud přemýšlíte o virtuálním sídle, tak není lepšího řešení než kontaktovat specializovanou firmu, která všechny náležitosti vyřídí za vás.