Komodity

Online obchod s komoditami u nás není příliš populární. Český národ obecně je k těmto „riskantním“ metodám velmi odtažitý. Tento styl obchodování mnoho lidí přirovnává například k hraní na automatech. Můžete totiž vydělat, ale vše je velmi nejisté.

Ve skutečnosti tomu tak není. Samozřejmě nemůžeme říci, že online obchodování s komoditami je bezpečné, ale při základní znalosti nám nemůže ublížit.

Ve společnosti je špatně bráno již slovo komodita. I když na něm není nic špatného, mnoho lidí ho považuje za nebezpečné. Když jsem zkoušel pátrat proč? Zjistil jsem, že mnoho lidí nedokáže vysvětlit, co samotné slovo znamená. Začněme tedy u toho.

Komodita je obyčejné zboží, které se obchoduje bez rozdílu na kvalitě. K tomu aby se něco mohlo stát komoditou, musí splnit ještě jednu podmínku, kterou je vzájemná zastupitelnost. To znamená, že dodávky od různých obchodníků se mohou nahrazovat.

Je tedy jasné, že slovní spojení osobní automobil nemůže být komoditou, protože na trhu existuje velké množství značek a modelů. Každá z nich má jinou cenu, výbavu a konečný produkt se liší i ve vlastnostech. Oproti tomu je například ropa, zlato, či oves typickou komoditou.

Po krachu americké burzy a špatném ekonomickém stavu v třicátých letech přišel velký úpadek o jakékoliv burzovní obchodování. Komodity ovšem dokázali, že mohou být dobrou stálicí na trhu. Dnes si díky nim vydělává, nebo přivydělává mnoho lidí.

Nic nebrání tomu, abyste i vy vyzkoušeli obchodování s komoditami. Otevřete si nějaký demo účet a zcela zadarmo a nanečisto si vyzkoušejte jejich prodej a nákup.

Pro začátečníky jsou velmi vhodné obilniny. Mnoho nováčků se totiž hned pouští do ropy a podobných komodit, které jsou sice výdělečnější, ale zase nebezpečnější, a proto si je nechte až na později.

Komodity nejsou nebezpečné, ani neobvyklé. Není nejmenší důvod se jim vyhýbat. Navíc nikdy neodsuzujte něco, co nevyzkoušíte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..