Jak mít navštěvované stránky?

Pokud chcete mít internetové stránky, které budou navštěvované a především budou mít zisk, tak byste měli svůj čas věnovat několika základním věcem v oblasti optimalizace pro vyhledávače. Prvním krokem k dosažení navštěvovaných internetových stránek je kvalitní a často aktualizovaný obsah. Pokud návštěvníkům nenabídnete to, co hledají, tak se u Vás dlouho nezdrží a radši přejdou ke konkurenci, kde naleznou požadované informace, zboží, či služby. Aktualizovaný obsah zároveň slouží i k tomu, že návštěvník bude vědět, že informace, které si čte, nejsou již neplatné. Navíc aktualizovaný obsah je důležitý i proto, abychom mohli nabídnout nové informace i těm, kteří se k nám vrací již poněkolikáté.

Ve chvíli, kdy máme obsah, tak bychom se měli pustit do budování zpětných odkazů. Když uživatel nalezne to, co hledá a zároveň mu budou nalezené informace užitečné, tak může z vděčnosti umístit odkaz na naše stránky na svůj web, díky čemuž získáme větší prestiž ve vyhledávačích. Mezi další způsoby získávání zpětných odkazů patří například výměna odkazů, která je nejčastější formou získávání nových odkazů směřující na naše internetové stránky, dále pro získání nových zpětných odkazů můžeme využít registraci do katalogů, PR články, nákup odkazů, tvorba minisites, komentování v diskusních fórech, pořádání soutěží (různé portály odkazují na tyto soutěže).

Zpětné odkazy mají největší váhu, pokud jsou tematické a jednosměrné, tedy že Vy nemusíte odkazovat na daný web, který odkazuje na Vás. Tato forma získávání odkazů se povede málo kdy, protože pokud máte zájem o skutečně kvalitní odkaz, tak buď musíte zaplatit, anebo musíte nabídnout odkaz ze svých stránek. Při výměně zpětných odkazů bychom si měli dávat velký pozor na to, s kým měníme, protože pokud stránka využívá zakázané SEO metody, tak by se mohlo stát, že místo lepších pozic se propadneme níže.

V každém případě bychom se měli vyvarovat automatickým systémům, které vyžadují umístění lišty s odkazy na náš web, tyto systémy jsou penalizovány ze strany vyhledávačů. Používáním těchto systémů může dojít k propadu, či úplnému zablokování stránky ve výsledcích vyhledávání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..