E – shop: způsob platby

Nakupování na internetu je dnes naprosto běžné. Je pohodlné a levné. Hlavně tyto dva poslední aspekty dělají online nákupy čím dál populárnější. Ovšem není vše tak jednoduché. Pojďme se podívat na platbu. Jaká úskalí nás v této sekci čekají?

Většina e – shopů nabízí dva druhy platby. Jedná se o platbu předem (na bankovní účet) a dobírku. Pro začátek jsou tyto dvě možnosti naprosto dostačující. Můžeme téměř říci, že uspokojí téměř všechny zákazníky.

Mnoho lidí chce zaplatit předem a následně si jen vyzvednout balíček. Ovšem je tady i druhá skupina, jež nikdy nedá peníze z ruky, dokud neuvidí danou věc (aspoň zabalenou). Platba předem a dobírka se tedy jeví jako dostačující.

Pokud na svém e – shopu chcete umožnit jen platbu předem, tak to nedělejte. Ztratíte tím důvěryhodnost. Tento způsob totiž zvolilo mnoho falešných e – shopů a lidem by váš e – shop zbytečně (nutno podotknout, že ale oprávněně) připadal nespolehlivý.

Zákazníci často vedou dilema, zda zvolit dobírku, nebo platbu předem. Platba předem je totiž levnější (ušetří se na poštovném), ale pokud danému e – shopu nevěříte, tak zvolíte raději dražší dobírku. Pokud se nemůžete rozhodnout, tak zkuste najít informace o daných stránkách. Existují vyhledávače, do kterých zadáte produkt a hned vidíte nejnižší cenu. Jejich výhodou je i diskuze, v níž se zobrazují názory zákazníků. Takové stránky je před koupí rozhodně dobré navštívit. Mohou vás buď uklidnit, nebo vám ušetřit mnoho peněz.

Český zákazník chce mít ty nejlepší podmínky. Oproti mnoha zahraničním e – shopům jsou ty naše mnohem propracovanější. Jednou z čím dál častějších služeb je platba kartou. Po zadání čísla karty, platnosti a cvv (poslední tři čísla na zadní straně karty – v podpisovém rámečku) můžete provést platbu, která se provede téměř okamžitě. Pokud tedy spěcháte a nechcete utrácet za dobírku, tak je tento způsob nejvhodnější.

Pro majitele e – shopu již není tak výhodný. Z každé provedené platby si banka strhne 2 – 3 % (záleží na smlouvě, která je ovlivněna obratem e – shopu). V začátcích je nutné zvážit, zda si tento „komfort“ můžete dovolit. Ovšem pokud to jen trochu půjde, tak to udělejte, zákazníci to vyžadují.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..