4 rady pro zvýšení návštěvnosti stránek

Existují metody, které zvýší návštěvnost stránek do hvězdných výšek a jsou jednoduché metody, které dokáží alespoň rapidně zvýšit oblíbenost a počet návštěvníků o mnoho procent. Ať už má uživatel e-shop nebo pouze stránku, která žije z prokliků, tak je důležité mít návštěvnost.

RSS odběr

Díky RSS odběru je možné uživatelům, navštěvujícím naše stránky, poskytnout možnost dozvědět se o nejnovějších změnách a novinkách na stránkách. Uživatel si jednoduše klikne na RSS kód na stránkách a přihlásí se k odběru. Pokud jsou stránky zajímavé a často navštěvované, tak možnost RSS odběru výrazně ovlivní popularitu. Uživateli se zobrazí každá nová věc, která se přidá a pokud budou příspěvky zajímavé, tak bude i zajímavá návštěvnost stránky.

 

Vytvoření komunity

Vytvořením komunity lidí si získá provozovatel velké množství uživatelů. Pokud má stránka návštěvnost, tak je důležité jí udělat profil na sociálních sítích, na kterém bude sdílen různý obsah. Uživatelé si ho mohou prohlížet, komentovat a posílat. Je důležité si na stránkách vytvořit i ikonku odkazující na stránky, případně ikonku To se mi líbí. Je to drobnost, která zabere pár minut a pokud má provozovatel již firemní stránky na Facebooku, tak by měl s komunitou začít pracovat.

Důležitá je aktualizace nových produktů, popřípadě nových věcí ke stažení nebo cokoliv jiného. Uživatelé si na nové příspěvky zvyknout, budou si je pravidelně prohlížet a budou je také mnohdy sdílet s ostatními, což znamená přísun dalších potenciálních návštěvníků stránek nebo popřípadě rovnou zákazníků.

Dejte něco zdarma

Uživatelé jsou rádi, když si z návštěvy stránky mohou také něco odnést. Kromě dobrého pocitu není špatné umístit ke stažení věc, která souvisí s tématem stránky. Může se jednat například o hry nebo tapety, případně videa ke stažení. Pokud se jedná o web nabízející služby, tak umístit klidně i ceník služeb ke stažení.

Zvýrazněné články typu „Musíte si přečíst“

Jsou články, kterých si mnoho uživatelů ani nevšimne, ale jsou články, které praští uživatele do očí hned po první návštěvě. Jedná se o články, které upoutají pozornost. Mohou být označeny popisem Musíte si přečíst nebo Absolutní novinka, Výhodná akce a tak podobně. Uživatelé mají ve zvyku si je prohlížet jako první a jestliže bude na odkazu opravdu něco zajímavého, tak přesvědčí uživatele aby na stránce zůstal a prošel si ji celou.

1 komentář u “4 rady pro zvýšení návštěvnosti stránek”

  1. Nám se vyplatilo vytvoření soutěže o největší počet hlasů u fotek. Výhra byla ve formě plen, bryndáků, sunaru atd. (zaměření maminky a děti). Návštěvnost stoupla radikálně – pozitivně se to projevilo při podeji reklamy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..