Snižte náklady na minimum

Jsou jen dva způsoby, jak vydělávat více peněz. Buď snížíte svoje náklady nebo zvýšíte zisk. V současné době je pro většinu podnikatelů mnohem jednodušší snížení celkových nákladů.

Podnikatel musí řešit naprosto stejné problémy, jako rodina. Jakoukoliv úsporu, jenž provede ve své domácnosti zkuste aplikovat i do své profese. Pár jednoduchých rad vám může ušetřit až desetitisíce korun ročně. Proč si tedy nedopřát například jeden plat navíc.

Zkuste zredukovat účty za energie. Samozřejmě po vás nechceme abyste přestali topit a svítit. V mnoha případech pouze stačí kontaktovat konkurenci a výhodnější nabídka za energie je na světě.

U topení by mělo být samozřejmostí správné naprogramování. Jste-li majiteli, tak zvažte i výměnu plynového kotle, případně elektrických topičů. Nové plynové kotle šetří oproti těm starým několik tisíc (v některých případech i desítky tisíc) ročně.

Naprosto obyčejné úsporné žárovky jsou zlatým dolem. Pokud budete svítit 6 hodin denně pěti úspornými žárovkami, tak za jeden rok ušetříte kolem 23 000 korun. To už je celkem zajímavá částka, nemyslíte? Investice do kvalitních úsporných žárovek se tedy rozhodně vyplatí. Jako správný podnikatel musíte vědět, že prvotní náklady nejsou důležité, záleží na výsledku.

Pozor si dejte na protékající kohoutky a záchod. Protékajícím záchodem denně proteče kolem 200 litrů vody, mírně kapající kohoutek udělá dalších 30 litrů. Za týden vám zbytečně proteče 1 610 litrů vody.

Spořit se dá opravdu na všem. Podnikatelé například ruší pevné linky. Pokud nemáte číslo na pevnou linku na poutačích, tak vám postačí mobil. Méně se také tiskne. Do určité míry se omezuje i ježdění autem. Pokud se budete snažit, tak vaše náklady radikálně snížíte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..