Internetové stránky: svépomocí do 200 korun

Jste drobným podnikatelem a chcete být na internetu? V tom případě vám představíme jednu z možností, jak o sobě dát vědět a moc nezaplatit. Využijte minimálních nákladů s maximálním ziskem.

Prodejci, automechanici, truhláři, opraváři (obuvi, počítačů atd.), instalatéři a další živnosti sice na internetu nepodnikají, ovšem i přesto by o sobě měli dát vědět. V takovém případě je zbytečné utrácet tisíce (zhruba 5 000 korun) za internetovou prezentaci od profesionála, bohatě vám postačí chvilka čau a částka do 200 korun.

Na co se zaměřit

V prvé řadě potřebuje doménu ve tvaru: mojedomena.cz. Pro podnikání je doména prvního řádu (.cz) nutností. Je vhodnější pro zapamatování a dává vám určitou prestiž, navíc za těch pár korun ročně… Na domény druhých a třetích řádů (př.: mojedomena.webhostingzdarma.cz) zapomeňte.

Pokud máte vymyšlenou doménu, ověřte si, zda je volná. Před samotnou registrací ještě nezapomeňte na webhosting. Velmi moderním trendem je poskytování základního webhostingu k doméně zdarma (u jedné společnosti). Pokud najdete akci, za doménu i webhosting na jeden rok zaplatíte pod 100 korun. Bez zvýhodněných cen byste se bez problémů měli dostat pod 200 korun, nejhůře pod 250 korun.

U webhostingu sledujte nabízené redakční systémy. Na začátek je vhodný například WordPress. Mnoho webhostingů ho umožňuje nainstalovat jediným kliknutím, využijte toho. Samotný WordPress je zdarma, nabízí intuitivní ovládání (v mnoha případech jednodušší než kdejaký blog) a mnoho šablon.

Pokud vám stačí velmi jednoduché internetové stránky – domovská stránka, informace o vámi nabízených produktech / službě a stránka s kontaktem, bohatě si vystačíte sami. Navíc zaplatíte malou částku a význam bude stejný jako od profesionála (u malých podnikatelů, kde jde především o kontakt).

2 reakce na “Internetové stránky: svépomocí do 200 korun”

  1. Dá se říci, že právě http://www.nuvel.eu se specializuje na tvorbu velmi kvalitních stránek postavených především na WP za minimum nákladů. Do dvou tisíc můžete mít špičkový web se vším všudy.

    Přemýšlejte o tom 🙂

  2. Děkujeme za tip. Každopádně čtenáři jsou schopni vytvořit jednoduché stránky ve WP i sami. WP nabízí mnoho šablon a velmi intuitivní prostředí, ve kterém se zorientuje i člověk, jenž s WP nikdy nepracoval. Osobně bych doporučil tvorbu stránek vyzkoušet. Pokud se to čtenářům nezdaří, případně budou potřebovat jakékoliv vylepšení, kontakt na profesionály se hodí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..