Terminované účty I.

Další možností, kterak volné finanční prostředky dobře a bezpečně zúročit, jsou terminované účty. Terminované účty často nabízejí vyšší zhodnocení vašich vkladů než jsou zhodnocovány vaše peníze na běžných nebo spořících účtech. Vaše finance jsou však na nich vázány delší dobu a po tuto dobu většinou s penězi nemůžete volně disponovat.

Terminované účty dnes nabízejí téměř všechny tuzemské bankovní domy a společnosti. V dnešním příspěvku se podíváme na terminovaný účet, který nabízí Raiffeisenbank.

Raiffeisenbank momentálně nabízí terminovaný účet, který se jmenuje eKonto Garant. Dobu trvání vkladu si můžete sami vybrat. Banka nabízí jeden, dva a tři roky. Účet může být založen pouze v českých korunách a minimální vklad činí 10 000 korun. Vkládat můžete samozřejmě libovolné částky, strop je však pět milionů korun.

Úroky jsou vám připisovány čtvrtletně a výhodou je, že můžete uskutečnit jeden výběr do výše 20 procent aktuálního zůstatku aniž byste museli platit sankce. Vedení a zřízení účtu je zdarma. Založení účtu je jednoduché a samotné ovládání účtu pak provadíte přes internetové bankovnictví. Vklady jsou rovněž pojištěny ze zákona.

Jaké jsou úroky? Ty jsou samozřejmě závislé na výši vašeho vkladu a dobu spoření. Tak například částka od 10 000 do 99 000 korun na dobu tří let je úročena úrokem 1,9 procent. Částky vyšší už mají samozřejmě také vyšší a zajímavější úroky, ale ani v tomto případě nečekejte žádná velká procenta. Navíc je zde ještě ze strany banky podmínka, že k získání eKonta Garant musíte mít u banky Raiffeisenbank osobní účet s internetovým bankovnictvím.

Výhody tohoto termínovaného účtu jsou tedy pouze v tom, že banka vám garantuje, že smluvené úrokové sazby se po celou dobu trvání vkladu nebudou měnit. Jiné výhody v této nabídce příliš nevidím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..