Termínované účty III.

V dnešním malém seriále o terminovaných účtech se tentokrát podíváme na terminovaný účet, který nabízí Československá obchodní banka, která je v současné době v rukou belgické společnosti KBC bank.

Československá obchodní banka nabízí běžný terminovaný účet na dobu od sedmi dnů do jednoho roku. Zajímavá je možnost, že úroky z vkladu si můžete pravidelně převádět na svůj běžný účet v ČSOB. Tento terminovaný účet je možné si založit v českých korunách, ale také i v zahraniční měně. K založení terminovanému účtu vám postačí pouze platný občanský průkaz.

Jaké úroky v současnosti banka dává k dispozici? Minimální vklad činí 5000 korun. Pokud budete chtít mít terminovaný účet na dobu jednoho roku, ČSOB vám nabídne úrok 0,85 procent. Vyšší úroky jsou pouze v případě, že váš vklad je podstatně vyšší než pouze 5000 korun. Částky nad 150 000 korun jsou úročeny sazbou 0,95 procent.

ČSOB taktéž nabízí terminované účty než delší trvání vkladu. Tento typ terminovaného účtu je v této bance pojmenovaný Terminovaný vklad plus. Tento terminovaný vklad plus je na dobu dvou a tří let a platí pouze pro české koruny. Dvouletý terminovaný vklad je úročen 1,10 porocenty, tříletý pak sazbou 1,25 procent. Tento typ terminovaného vkladu má tu výhodu, že z něho v případě nouze můžete vybrat 20 procent vkladu, aniž byste bance platili sankce.

I v ČSOB podobně jako i u jiných terminovaných účtů lze obecně říci, že současná doba příliš nepřeje těmto typům účtů, neboť inflace úroky terminovaných vkladů docela hodně znehodnocuje. Nevýhodou rovněž je, že mnohé tuzemské banky podmiňují uzavření terminovaného účtu vkladem minimální částky. Také z úroku z vkladu platíte 15 procentní daň. Některé banky zase pro změnu nedovolí vložit na terminovaný účet libovolnou částku. To vše mluví spíše v neprospěch terminovaných účtů.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..