Spořící účty V.

V dnešním příspěvku o spořících účtech se naposledy podíváme na jeden zajímavý produkt, který může oslovit někoho, kdo má k dispozici větší množství volných finančních prostředků ke spoření. Tento produkt je spořící účet od společnosti Citibank.

Citibank není nikterak novou bankou na našem území. Na našem území se banka totiž pohybuje již od roku 1991. Od roku 1991 do roku 2008 zde působila pod názvem Citibank a.s. Od roku 2008 společnost změnila název a nyní vystupuje pod hlavičkou Citibank Europe plc, organizační složka. Organizační složka je pobočkou Citibank Europe plc. se sídlem v Irsku.

Společnost Citibank v současné době nabízí svým klientům spořící účet, který má několik pásem úročení. První pásmo je do 100 000 korun a je úročeno 0,50 procenty. Pak je druhé pásmo, kde je zapotřebí vložit částku od 100 000 do 500 000 korun, tahle částka je pro změnu úročena 1,50 procenty. Pak jsou ještě dvě pásmo, třetí pásmo se týká sumy od 500 000 do jednoho milionu korun, tato částka je úročena 1,65 procenty. Poslední čtvrté pásmo je úročeno 1,75 procenty a týká se vložené částky nad jeden milion korun. Spořit můžete v korunách i v eurech. Pro spoření v eurech však platí jednotný úrok 0,50 procent.

Společnost Citibank vám úroky připisuje každý měsíc, takže máte dobrý a rychlý přehled o svých naspořených korunách. Citibank rovněž nabízí internetové bankovnictví zdarma, převody v rámci banky jsou taktéž zdarma. Zřízení a správa účtu je také zdarma. Na bližší informace o zřízení účtu se můžete zeptat prostřednictvím zákaznické linky Citiphone.

Spořící účet Citibank má sice vysoké zhodnocení 1,75 procent, ale týká se pouze vkladu nad jeden milion korun. Rovněž množství úrokových pásem je zbytečně moc. Čtyři úroková pásma snad nenabízí žádná jiná tuzemské banka. Celý systém je příliš komplikovaný a složitý. Další nevýhodou je, že spořící účet je nabízen pouze v rámci balíčku Citi konto. Myslím si, že na tuzemském trhu jsou v současné době lepší produkty než je produkt od společnosti Citibank.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..