Převod peněz do zahraničí

Ať již jste v zahraničí na dovolené nebo zde trvale žijete, určitě se setkáte s problémem,  jak přesunout peníze z české banky na účet zahraniční či jak vybrat peníze z českého účtu. Označení „problém“ asi není úplně to správné, protože možné to je samozřejmě mnoha způsoby, avšak za mnoho z těchto způsobů zaplatíte nemalé peníze. Podíváme se na to, jaké máme možnosti.

Výběr z bankomatu

K tomuto řešení přistoupíte většinou pouze pokud jste v zahraničí na dovolené, protože na dovolené se peníze tolik neřeší (nebo by neměly) a tak těch „pár korun“ oželíte. Jednotlivé sazby bank se dosti liší, ale většinou se jedná o poplatek 1% z výběru, avšak minimálně 100 kč.

Převod na zahraniční účet

Převod peněz přes internetové bankovnictví nebo zadáním příkazu k převodu přímo na pobočce banky je také jednou z mnoha možností.  Potřebujete-li převést peníze do státu EU, můžete využít  SEPA platby nebo Europlatby a v závislosti na bance,  vám je účtován také poplatek za převod. Převod může být zdarma, ale můžete za něj zaplatit i 1500 Kč. Podrobný přehled najdete zde. Důležitou podmínkou je však skutečnost, že nedochází k převodu měn, tedy, že máte v ČR veden účet např. v Eurech. Pokud chcete převést peníze z účtu vedeného v českých korunách řekněme do Španělska na účet v eur, počítejte s tím, že poplatky a ztráta na kurzu se o něco zvýší.

Western Union

Společnost Western Union poskytuje své služby na cca 225 000 místech v 195 zemích. Výhodou převodu pomocí Western Union je rychlost, nevýhodou pak poplatky. V ČR tuto službu zprostředkovává kterákoliv pošta. Vložíte peníze na poště v ČR a  za několik málo minut si je již může příjemce vyzvednout v kterémkoliv místě na světě, pokud zde službu poskytují. Výše poplatku  za tuto nadstandardní službu však je závislý na částce a zemi, kam částku zasíláte. Poplatek se zpravidla pohybuje mezi 10 – 20% z převáděné částky. Kompletní ceník najdete zde.

Skrill (Moneybookers.com)

Novinkou v oblasti zahraničních plateb a výběrů z bankomatů je služba Skrill od společnosti Moneykookers.com. Tato metoda funguje jako elektronická peněženka, kterou můžete nabít převodem z běžného účtu nebo pomocí kreditní karty s povolenými internetovými platbami. Společnost moneybookers.com Vám vystaví kreditní kartu MasterCard (za 10eur), s kterou můžete vybírat takto vložené peníze kdekoliv na světě za poplatek 1,8 eur.  Navíc neplatíte poplatky za vedení účtu v zahraničí.

1 komentář u “Převod peněz do zahraničí”

  1. Pro výběr služby k převodu do zahraničí rozhodně nedoporučuji Western Union ani Skrill. Obě služby mají hodně vysoké poplatky. Lepší jsou služby typu TransferWise nebo CurrencyFair. První zmíněnou využívám nejčastěji. Doporučuji před převodem využít kalkulačku pro výběr nejvhodnější služby na http://www.transfermoney.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..