Aktuální investice: do čeho nyní investovat

V současné době není snadné najít bezpečnou investici. Nabízí se jen několik možností, o kterých lze uvažovat. Všechny aktuální alternativy vám podrobně vysvětlíme v tomto článku.

Heslo v tomto odvětví je jednoduché, kdo se bojí zariskovat, respektive chce absolutní jistotu, nevydělá. Z toho by vám mělo být jasné, že nabídka bankovních institucí není nejlepší. Téměř ve všech případech se dostanete pod úroveň inflace, klasické zhodnocení je kolem 1,5 procenta ročně, nejvýnosnější spořící účty se pohybují na hranici 2,5 procenta, ovšem majitele účtu do určité míry omezují. Co nyní?

Pro konzervativní jedince

Pokud máte volný finanční obnos ve výši aspoň 500 000 korun a vaším hlavním cílem je peníze udržet na hranici inflace, respektive vám stačí jen těsně nad ní, zvolit můžete „VIP“ banku (500 000 korun volných financí nemá každý). Například JT banka nabízí úrok 3,1 procenta a bezplatné vedení. Udržíte se nad odhadovanou inflací a můžete být spokojeni.

Pro běžné investory (začátečníky)

Velmi bezpečnou investicí (ovšem již s rizikem) jsou některé komodity, respektive drahé kovy. Jedná se o investiční zlato a stříbro. Jak jsme již několikrát psali, cena těchto komodit již po desetiletí dlouhodobě roste, jejich zásoby jsou omezeny a cenu tlačí nahoru i špatná ekonomická situace. Z dlouhodobého hlediska (aspoň 2 roky) velmi zajímavá a na daný segment bezpečná investice.

Pro odvážné

Obchodování s dluhopisy je dnes otevřené všem. Ovšem dluhopisy České republiky, Německa, Velké Británie a dalších nejsou příliš zajímavé. Na druhou stranu dluhopisy Italie, Řecka, Španělska a podobných států jsou velmi rizikové. Z celé Evropy vypadá nejlépe (v poměru riziko/zhodnocení) Polsko. Více než 5 procent ročně není na Polsko špatné a rozhodně stojí za zvážení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..