Zabezpečený web nemá až 50 procent uživatelů

Až polovina uživatelů nemá zabezpečený web. Především pro podnikatele je to velká hrozba, mimo nejdražších dat, aplikací na míru, můžete přijít i o všechny peníze.

Internet je příjemný, ale zároveň velmi nebezpečný. Téměř každý využívá internetového bankovnictví. Tento údaj je velmi citlivý a zároveň patří mezi nejžádanější. Vždy byste měli myslet na to nejhorší a v tomto případě hrozí zneužití údajů na internetového bankovnictví.

Zabezpečení pro podnikatele

Na těchto stránkách jsme vám již několikrát radili, ať si vytvoříte stránky svépomocí na levné doméně, hostingu a třeba přes WordPress. Pokud vám jde o jednoduché stránky s kontaktem, ceníkem a fotkou, nemusíte se ničeho obávat, takové stránky jsou relativně bezpečné, navíc případná ztráta dat není „tak hrozná.“

Ovšem pokud máte na stránkách drahé programy, grafiku atd., žádná „díra“ by na nich být neměla. Při tvorbě stránek (již nepředpokládáme, že byste si je dělali sami) požadujte ověření zabezpečení. Samozřejmě to neznamená, že z aplikací a z dalších nelze dostat citlivá data. Naprosto bezpečný web neexistuje. Ovšem je to stejné, jako například s autem, každé jde ukrást. Ovšem pravděpodobnost ukradení automobilu se zámkem převodovky, alarmem, zamknutým volantem, satelitním vyhledáváním atd. je mnohem menší než u stejného auta bez těchto prvků.

Zabezpečení pro běžné uživatele

Základem by měl být antivir. Ovšem ten není všemocný. Spoléhat byste měli na váš vlastní úsudek. Pokud vám přijde mail od člověka, kterého neznáte a obsahuje odkazy, na kterých nabízí například zajímavé zhodnocení peněz, na nic neklikejte. Současné spamy jsou velmi nebezpečné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..