Pojištění pro podnikatele

Na pojištění by neměl zapomínat žádný podnikatel. Chyby, případně nepříjemné okolnosti mohou potkat každého z nás. Jen s dobrou pojistkou vyjdete i z nepříjemných situací bez úhony.

Pojištění podnikatelů je v poslední době standardem. Pojistná smlouva se přizpůsobí každému na míru a pokryje vámi požadované cennosti. Pojištění majetku proti odcizení, živelným katastrofám, vloupání a dalším majetným škodám by mělo být samozřejmostí. Čím dál častější je i pojištění proti poškození dobrého jména, hackerským útokům…

Zapomenout byste neměli ani na pojištění proti špatnému rozhodnutí a poškození klienta. Těchto doplňkových pojistek využívají především manažeři a jednatelé firem, ovšem v některých případech nejsou od věci i pro jedince podnikající jako osvč od počítače. Například pro automechaniky je takové pojištění zcela určitě na místě. Pojistné se totiž vztahuje na případnou nehodu i ujmu na zdraví, kterou by klient utrpěl kvůli špatnému zásahu (dílu), který automechanik provedl. Samozřejmě do stejné situace se může dostat i programátor, který odevzdá chybný program, jenž přinese zákazníkovi velkou finanční ztrátu.

Jednatelé firem by se měli pojistit proti špatnému rozhodnutí. Nevýhodné smlouvy, případně riskantní smlouvy, neplatiči, atd. V případě tohoto pojištění vám nehrozí žádná sankce za špatné jednání (případně bude hrazena z pojistky). Samozřejmě pojištění se nesmí zneužívat.

Nejvíce smluv má uzavřena pojišťovna Kooperativa, na druhém místě je Česká pojišťovna a na třetím Generali. Před podepsáním si celou smlouvu bedlivě pročtěte. Čas od času nezapomeňte smlouvu pročíst, spočítejte cenu vašeho majetku a ujistěte se, že smlouva vašemu podnikání stále odpovídá.

Pro soukromý život byste měli uzavřít životní pojistku, která vám pomůže v nejtěžších situacích. Nikdy nevíte, co pro vás život připraví. Pojištění je jediný způsob, jak lze být aspoň částečně (finančně) připraven.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..