Nové tablety na trhu III.

V dnešní třetí části o nových tabletech na trhu se podíváme na tablet Apple iPad 2 3G. Tenhle Apple iPad 2 najdete v obchodech i na internetu hned v několika variantách. Apple iPad 2 se prodávají s pamětí od 16 do 64 GB a jsou taktéž k dispozici tablety s nebo bez 3G modulu. Pokud vám stačí tablet s pamětí 16 GB a bez 3G modulu, připravte si zhruba plus mínus 12 000 kč. Další verze jsou samozřejmě cenově dražší.

Apple iPad s pořadovým čísle dvě je povedený hliníkový tablet s displejem 9,7 palců a rozlišením 1024×768 bodů. Operační systém tabletu je iOS. Na první pohled vypadá Apple iPad 2 štíhle a elegantně. Štíhle vypadá tablet proto, protože jeho tloušťka je pouhých 9 milimetrů. Minimální tloušťka tabletu se rovněž pozitivně podepíše na celkové váze, která je 607 gramů.

Velmi dobrou vychytávkou u tohoto tabletu je displej typu IPS. Díky tomuto displeji je totiž čtení z tohoto tabletů vynikající, čte se pohodlně i při velké intenzitě slunečních paprsků. Displej typu IPS má totiž velmi vysokou intenzitu podsvícení. Tablet Apple iPad 2 je tedy ideálním tabletem především pro čtení elektronických knih a časopisů. Časopisy a knihy se z tohoto tabletu čtou dobře nejenom kvůli dobrému displeji, ale rovněž kvůli formátu obrazovky. iPad totiž volí „knižní“ formát 4:3. Mediální trh na to velmi rychle reagoval a v současnosti je dostupná celá řada elektronických časopisů pro iPad. Na českém trhu jsou to například časopisy Computer, ForMen, Lidé a země, Fo.o.d a DigiFoto. Většina obsahu je interaktivní, což znamená, že si čtenář může libovolně přepínat mezi stručným a podrobným zobrazením informací a zpráv. Rovněž jsou k dispozici videorecenze k jednotlivým článkům.

Apple iPad 2 je určitě ideální tablet ke čtení a prohlížení videa a internetu. Další výhodou tabletu Apple iPad 2 je jeho velká škála dostupných aplikací. Pravdou však je, že za většinu kvalitních aplikací si musíte něco připlatit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..