Nové tablety na trhu II.

Dalším výrobkem, který si v seriálu o nových tabletech na českém trhu popíšeme, bude tablet HTC Flyer.

HTC Flyer je jediný zástupce malých tabletů na tuzemském trhu. Z technických údajů zmiňme, že tento malý tablet má dotykový LCD Displej 7″, s rozlišením 1024×600. Tablet je dále vybaven 1,5 GHz procesorem, který má k dipozici 1GB paměti RAM.  Po vzhledové stránce jde o docela šikovný a povedený kousek. Tablet má kovová záda s plastovými bílými doplňky. Nevýhodou tabletu je však jeho nižší výkon procesoru. Přístroj HTC Flyer rovněž nemá reproduktor a mikrofón, takže si z něj pravděpodobně nezavoláte. Jelikož je HTC Flyer menší tablet, nemá taktéž standardní USB konektor a standardní videovýstup. Další, asi největší nevýhodou je, že HTC Flyer má starší verzi Androidu 2.3. Rovněž cena za tento výrobek je docela nadsazená. Tablet s pamětí 16 GB pořídíte za 11 180 kč, tablet s pamětí 32Gb za 14 390 kč, což jsou vzhledem k zastaralému operačnímu systému a slabší hardwarové výbavě opravdu přemrštěné ceny.

Od těchto docela velkých nevýhod přejděme k výhodám tohoto malého tabletu. Jednou z nesporných výhod je, že tento tablet je schopen se nabít z USB portu vašeho počítače, takže nemusíte mít napájecí adaptér. Tablet je také opravdu malý a lehký, takže zároveň velmi dobře přenosný, vleze se například do náprsní kapsy bundy. Z tabletu je možné také posílat sms zprávy. Tablet využijete především k prohlížení obrázků, dokumentů, filmů, brouzdání po internetu či hraní her. Z tabletem HTC Flyer budete moc rovněž pořizovat fotografie v rozlišení 5 Mpx.

K výrobku je rovněž přidáno dotykové pero, které lze připevnit ke koženému pouzdru, nikoliv k tabletu. Jeho potencionál zůstává však z velké míry nevyužit. Dotykové pero totiž nelze využít při psaní textu, je  vhodné pouze pro kreslení poznámek do obsahu displeje. Dotykové pero tedy neslouží k ovládání tabletu, ten je nadále ovládat pomocí vašich prstů.

Tablet HTC Flyer je jinak dobrý tablet, ovšem za velké peníze, takže je otázkou, jestli nepočkat na srovnatelně malý tablet s nižší cenou a lepším výkonem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..