Nové tablety na trhu I.

V posledních měsících se doslova roztrhnul pytel s novými tablety. V malém seriálu na webu online-podnikani.cz vás seznámíme aspoň s některými novinkami v této oblasti. Dnes vám krátce představíme tablet Samsung Galaxy Tab 10.1.

Tento tablet od renomované společnost Samsung uvádí přímo ve svém názvu velikost displeje. Je to především z toho důvodu, že v nejbližší době dá firma Samsung do prodeje tablety s velikostí displeje 7,7 a 8,9. Tablet s velikostí displeje 8,9 byl měl přijít na trh v průběhu října, tablet s menším displejem pak do obchodů dorazí někdy před vánocemi.

Galaxy Tab 10.1 vypadá na první pohled velmi pěkně, moderně a štíhle. Není se čemu divit, vždyť je vyroben z atraktivních a kvalitních materiálů a tloušťka, respektive tenkost výrobku je pouhých 9 milimetrů. Tahle tenkost výrobku se však negativně podepsala na konektorové výbavě. Na výrobku totiž budete zbytečně a marně hledat USB port a video výstup. Tablet tak nelze připojit přes standardní konektor, vše se řeší pomocí speciálních redukcí, které ovšem nejsou součástí balení. Naopak, co na slotu nechybí, jsou výstupy pro sluchátka a slot pro SIM kartu.

K tabletu Galaxy Tab dostanete speciální kabel, který slouží k připojení k malé nabíječce. A tady jsme u první značné nevýhodě tohoto výrobku. Touto nevýhodou je jeho příliš dlouhé nabíjení, tablet se rovněž nenabíjí při připojení k PC. Naopak velkým plusem tohoto tabletu je jeho softwarové vybavení. Tablet využívá systém Android 3.1 a má opravdu velmi rychlý přístup k aplikacím přes nabídku, která se objeví na spodní liště. Tam například najdete Správce úloh anebo ručně psané poznámky s grafikou. Velkou předností tabletu je aplikace Social Hub, která sdružuje pod jednou ikonkou sociální sítě Facebook, Twitter a Linkedin.

Tablet Samsung Galaxy Tab 10.1 s pamětí 32 GB se prodává za 14.800 kč. K dispozici jsou samozřejmě úplně stejné tablety s menší pamětí, tentýž výrobek s pamětí 16GB se prodává zhruba od 13.650 kč. V  různých internetových obchodech však oba zmiňované modely můžete pořídit ještě levněji.

 

 

2 reakce na “Nové tablety na trhu I.”

  1. Samsung galaxy tab byl velkym zklamanim. V mnoha zemich Evropy se ani nesmi prodavat, protoze byl oznacen za kopii iPadu, coz je mimochodem pravda. Samsung je hlavnim dodavatelem komponentu pro Apple, tak velmi jednoduse okopiroval Apple, ktery zatim vsechny patentove soudy vyhral. Stejne je to i s androidem, ktery ma nekolikanasobne mene aplikaci nez Apple. Pokud chcete dobry tablet, tak zvolte Apple iPad 2. Vsechny ostatni tablety jsou pro mene narocne uzivatele.

  2. Dobrý den, ano, máte pravdu, ovšem v České republice se zatím tyhle tablety prodávat mohou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..