Akcie Facebooku pod 20 dolary: špatné investice

Pokud vás akcie Facebooku zaujaly nebo jste dokonce jejich vlastníky, máme pro vás velmi špatné zprávy. Akcie Facebooku již pokořily hranici 20 dolarů, a i když se nad ni zpět dostaly, výhled není dobrý.

Po květnovém debutu na trhu Nasdaq ztratily akcie Facebooku 48 procent. Pouze pár hodin po zahájení obchodování vzrostly z prvotních (upisovacích) 38 dolarů na 42 dolarů. Od té doby ovšem neustále ztrácejí.

Pokud se ptáte proč takový gigant ztrácí, odpověď je jednoduchá. Nevyužívá svého potenciálu, není schopen rychlého růstu, i přes velký potenciál není dostatečně flexibilní. Navíc Facebook opustilo hned několik předních manažerů a to z vlastní vůle. Je tedy jasné, že něco není v pořádku. Facebook je prostě propadák.

Navíc se blíží 16. srpen. Právě v tento den uplyne čtvrt roku od vstupu akcií na trh. Facebook stanovil některým investorům tříměsíční dobu, po kterou nesmějí akcie prodat. Jejich rychlý prodej v tento den postaví Facebook pod velký tlak a cena zřejmě opět klesne. Podle Reuters se po 16.srpnu na trh dostane asi 271 miliónů akcií Facebooku. Ovšem denní poptávka je pouze 47 milionů. Navíc to má být pouze první vlna.

Další důležité datum nastane 14.listopadu. Na trh se totiž dostane 1,2 miliardy akcií. Cenu akcií Facebooku bude rozhodně zajímavé sledovat. Nákup těchto akcií nedoporučujeme. Je pravděpodobné, že se cena akcie Facebooku dostane pod deset dolarů a to do konce tohoto roku. Teprve až poté lze o investici uvažovat, ovšem Facebook musí něco změnit, takto to dál nejde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..