Technická analýza – RSI indikátor

Chcete obchodovat na burze, ale nevíte jak? S námi to zvládnete, naučíme vás základní poznatky, které se postarají o správný vstup do trhu. Několik základních indikátorů vám napoví, jak se bude trh vyvíjet.

Minule jsme se věnovali MACD. Jedná se o velmi dobrý indikátor, ale ke správné analýze je potřeba více kvalitních indikátorů. Jen díky mnoha zprávám budete vědět, jak je konkrétní signál pro vstup do obchodu silný…

MACD tedy můžete využít RSI. Nebudeme se zabývat složitými vzorci, jež RSI využívá, zaměříme se hlavně na využití. Při otevření indikátoru budete tázáni na periodu. Pro začátek ji zvolte na 14. Následně se vám zobrazí křivka, která se pohybuje mezi nulou a stovkou. Vaším úkolem bude sledovat pozici, tvar RSI křivky a hodnoty 30, 50 a 70. Pokud dojde k protnutí hranice 30 křivkou RSI zespoda, je to signál k nákupu, stejně jako protnutí hranice 50 zespod. Opačnými signály – k prodeji je protnutí 70 a 50 shora.

Velkou výhodou RSI je jeho rychlost a nenáročnost na historii. Samozřejmě indikátor RSI by vám neměl sloužit jako hlavní signál pro vstup do pozice. Jeho výsledky porovnejte i s ostatními, například s MACD a se zdravým rozumem.

Pokud chcete extrémně silný signál od RSI, tak sledujte nové maxima a minima trhu. Pokud během krátké chvilky vznikne nové maximum (ještě vyšší než to minulé), ale RSI není tak vysoko, jako u minulého maxima, tak nastane prudký obrat. Stejně to je i v opačném případě, kdy se vytvoří nové minimum, ale RSI je výše než u předchozího minima. Opět dojde ke změně trendu, tentokrát k růstu ceny. Na indikátoru RSI můžete hledat i hlavu a ramena, případně klasický trojúhelník. Všechny tyto metody lze praktikovat i do RSI.

Na začátku jsme se bavili o periodě. Pokud byste ji změnili, tak se připravte i na jinou hodnotu RSI, které vám dávají signál ke vstupu do obchodu. Cílové nebudou hodnoty 30, 50 a 70, ale třeba 20, 50 a 80.

RSI je velmi jednoduché a spolehlivé. Doporučuji ho využívat s dalším indikátorem.

 

[19.10.2011]
[, , , , , , ]

Přidejte komentář