Jak propagovat nový blog/web

Píšete si vlastní blog? Tak určitě budete rádi za každého nového návštěvníka. Zkusíme se na toto podívat a poradit jak na prvotní rozjíždění blogu/webu. Existuje několik různých prostředků, jak propagovat svůj blog.

1. Přidejte blog/web do vyhledavačů

Nejrychlejším a nejsnadnějším způsobem propagace vašeho blogu/webu je přidání URL adresy do fulltexu vyhledávačů. Registrace se provádí přez vlastní formuláře vyhledávačů:

2. Registrace do katalogů

Další jednoduchý a levný způsob propagace webu je registrace do katalogů.  V dnešní době jsou stovky, i tisíce katalogů kam lze svůj odkaz přidat zdarma – můžem tedy získat spousty zpětných odkazů ke svému webu a to skoro bez námahy. Na internetu se dají snadno získat seznamy českých katalogů kam lze registrovat zdarma.

Existuje již spousty registrátorů či firem které tuto službu nabízejí. Takže pokud se s tím nechcete sami babrat, a nevadí vám utratit  pár stovek za tuto službu tak ji vřele doporučuji.

Určitě vložte Váš blog/odkaz do seznamáckého katalogu:  Přidat url (je potřeba si nejdříve zvolit kategorii, pak můžete vložit odkaz)

3. Komentáře na cizích webech

Komentování cizích webů (stránek, blogů) je další poměrně dobrý způsob, jak dát vědět o svém úžasném blogu. Vyžaduje ale určitý takt a schopnost psát zajímavé komentáře. Součástí formuláře pro poslání komentáře bývá často kolonka nazvaná nejčastěji „URL / adresa vašich stránek“. Tu správně vyplňte a po odeslání případně schálení komentáře budou moci všichni čtenáři dané stránky přijít z ní na váš web prostřednictvím tohoto odkazu.

Komentování cizích stránek je umění – většinou je užitečné, pokud znáte dobře téma, které komentujete 🙂 Přirozenou radou je tedy komentovat zejména tematicky společné nebo podobné weby, jako je ten váš. Pak k cizímu článku můžete snadno něco zajímavého dodat a čtenáři budou chtít vidět také vaše jistě stejně zajímavé stránky.

[21.2.2011]
[, , , , , , ]

Komentáře

Přidejte komentář