Spořící účty IV.

Dnes si představíme spořící účty společnosti mBank. Společnost mBank vstoupila na český trh v roce 2007, kdy nabízela většiny služeb bez poplatků. mBanka je pobočkou polské banky BRE, jejímž hlavním vlastníkem je silná německá banka Commerzbank. Internetové bankovnictvé společnosti mBank bylo také v  roce 2010 oceněno v souteži Zlatá koruna.

V současné době nabízí mBank dva spořící účty. První se jmenuje eMax plus, druhý pak eMax. Spořící účet eMax plus nabízí úrokovou sazbu 2 procenta. Minimální vklad však musí být 100 000 korun. Založení a vedení spořícího účtu je zdarma, účet lze velmi rychle založit přes webové stránky banky. Celá operace založení účtu trvá pouze několik minut. mBank vám také slibuje, že vám smlouvu o založení účtu přiveze až ke dveřím vašeho domova.

Banka mBank také nabízí praktickou službu internetové bankovnictví přes váš mobil. Svůj spořící účet tedy můžete spravovat kdekoliv přes svůj mobilní telefon. Zdarma jsou taktéž všechny příchozí platby a jedna odchozí platba za měsíc. Jednou za měsíc také obdržíte zcela grátis elektronický výpis do vaší emailové schránky. Celkem si u společnosti mBank můžete založit čtyři spořící účty eMax plus a čtyří spořící účty eMax.

Druhý spořící účet je eMax. Tento spořící účet je však úročen pouze úrokem 0,4 procenta. Jde spíše o účet, z kterého budete provádět příchozí a odchodí platby, které jsou samozřejmě zdarma. Výhodou tohoto účtu však  je, že k tomuto účtu rovněž dostanete embosovanou platební kartu Visa Classic, s kterou můžete kdekoliv platit. U tohoto typu účtu se taktéž nevyžaduje žádný minimální vklad, obrat ani zůstatek.

Spořící účty mBank jdou kdykoliv zrušit, aniž byste přišli o nějaké své nastřádané peníze. mBank dále garantuje, že všechny platby mezi účty mBank jsou ihned realizovány.

Z uvedených faktů vyplývá, že výhodný je především spořící účet eMAx plus, ovšem za předpokladu, že máte k dipozici volných 100 000 korun, které můžete na účet vložit. V opačném případě spořící účty mBank nejsou v ničem lepší než ostatní spořící účty na tuzemském trhu.

[30.10.2011]
[, ]

Přidejte komentář